AUTOQUIP TTN-018-0140 Scissor Lift Table, 60 Inch Platform Width, 30 Inch Height, 14000 lbs Capacity
Item: CG6BBYModel: TTN-018-0140
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Scissor Lift Table
Base Width 48"
Load Capacity 14000 lbs.
Lowered Height 12"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 60"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 48"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 3
Raised Height 30"
Time 21 sec.
Travel Length 18"