AUTOQUIP FHS-264-0060 Freight Lift, 96 Inch Platform Width, 268.25 Inch Height, 6000 lbs Capacity
Item: CG6CWGModel: FHS-264-0060
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Freight Lift
Load Capacity 6000 lbs.
Lowered Height 4 1/4"
Lowered Height 4.25"
Max. Platform Length 144"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 48"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 268 1/4"
Raised Height 268.25"
Time 52.8 sec.
Travel Length 264"