AUTOQUIP FHC-360-0060 Freight Lift, 96 Inch Platform Width, 366.25 Inch Height, 6000 lbs Capacity
Item: CG6CVRModel: FHC-360-0060
Item Freight Lift
Load Capacity 6000 lbs.
Lowered Height 6 1/4"
Lowered Height 6.25"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 55"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 366 1/4"
Raised Height 366.25"
Travel Length 360"