AUTOQUIP FHC-264-0030 Freight Lift, 96 Inch Platform Width, 268.25 Inch Height, 3000 lbs Capacity
Item: CG6CVNModel: FHC-264-0030
Item Freight Lift
Load Capacity 3000 lbs.
Lowered Height 4 1/4"
Lowered Height 4.25"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 52"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 268 1/4"
Raised Height 268.25"
Time 52.8 sec.
Travel Length 264"