AUTOQUIP FHC-192-0060 Freight Lift, 96 Inch Platform Width, 198.25 Inch Height, 6000 lbs Capacity
Item: CG6CVMModel: FHC-192-0060
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Freight Lift
Load Capacity 6000 lbs.
Lowered Height 6 1/4"
Lowered Height 6.25"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 48"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 198.25"
Time 33.6 sec.
Travel Length 192"