AUTOQUIP FHC-192-0030 Freight Lift, 96 Inch Platform Width, 196.25 Inch Height, 3000 lbs Capacity
Item: CG6CVLModel: FHC-192-0030
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Freight Lift
Load Capacity 3000 lbs.
Lowered Height 4.25"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 48"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 196 1/4"
Raised Height 196.25"
Time 33.6 sec.
Travel Length 192"