AUTOQUIP FHS-264-0030 Freight Lift, 96 Inch Platform Width, 268.25 Inch Height, 3000 lbs Capacity
Item: CG6CWFModel: FHS-264-0030
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Freight Lift
Load Capacity 3000 lbs.
Lowered Height 4.25"
Max. Platform Length 144"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 48"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 268 1/4"
Raised Height 268.25"
Time 52.8 sec.
Travel Length 264"