FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Combination Wrench |
| Anti-slip Design | No |
| Box End Style | Spline |
| Box End Type | Twelve Point Box End |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Finish | Satin |
| Grip Style | Plain |
| Handle Color | Silver |
| Handle Type | One Piece |
| Head Movement | Fixed |
| Head Offset Angle | 15° |
| Head Size | 25 mm |
| Head Thickness | 9/16" |
| Head Type | Offset |
| Insulated | No |
| Material | Alloy Steel |
| Measurement Type | Metric |
| Non Sparking | No |
| Non-magnetic | No |
| Number Of Points | 12 |
| Opening Angle | 0° |
| Opening Type | Rounded |
| Overall Length | 13 1/8" |
| Ratcheting | No |
| Reversible | No |
| Reversing | No |
| Sae Or Metric | Metric |
| Shape | Straight |
| Tether Style | Tether Capable |
| Wrench Length Style | Standard |
| Wrench Material | Alloy Steel |
| Wrench Product Grouping | Wrenches |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.45 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 33.34 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | CN |
Product Variants
| Product | Model | Head Type | Finish | Overall Length | Opening Type | Measurement Type | Head Size | Wrench Length Style | Tether Style | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
1EYF4 | Offset | Satin | 18 1/2" | Rounded | SAE | 1 3/8" | Standard | Tether Capable | €70.39 | |
![]() |
1EYF5 | Offset | Satin | 19 1/2" | Rounded | SAE | 1 7/16" | Standard | Tether Capable | €87.19 | |
![]() |
1EYF6 | Offset | Satin | 19 1/2" | Rounded | SAE | 1 1/2" | Standard | Tether Capable | €88.80 | |
![]() |
1EYF7 | Offset | Satin | 21 1/4" | Rounded | SAE | 1 5/8" | Standard | Tether Capable | €111.03 | |
![]() |
1EYG4 | Offset | Satin | 26 1/4" | Rounded | SAE | 2 1/16" | Standard | Tether Capable | €156.59 | |
![]() |
1EYH1 | Offset | Black Oxide | 6" | Rounded | SAE | 3/8" | Standard | Tether Capable | €8.13 | |
![]() |
1EYH2 | Offset | Black Oxide | 6 5/8" | Rounded | SAE | 7/16" | Standard | Tether Capable | €9.46 |
Explore Products
- APPROVED VENDOR 30A0403-EA-250 Solid Rivet, Rnd Spacer, Alu, 3/16 In Lg., 1/8 In Rivet Dia., Plain
- BATTERY DOCTOR 80874 Male Quick Disconnect, 0.250 Tab Size, 22 to 18 Awg, Nylon, 5 Piece
- PARKER VP4065-4-CS
- APOLLO VALVES 86A30501 SS 3 Pcs Full Port Ball Valve with Standard Configuration 1, 2 x Sch. 5 Butt-Weld
- AUTOQUIP HCT-048048-0300 Powered Turntable, 48 Inch Platform Width, 15.13 Inch Height, 30000 lbs Capacity
- NILFISK Z7 21013 Extension Wand, Steel, 1 1/2 Inch Hose Dia, 17 1/2 Inch Length, 1 1/2 Inch Dia
- QORPAK PLC-03566 Bottle Wide 2 Oz Round HDPE
- ZSI-FOSTER SM1006R Rail Mount Assembly, 6 mm Size
Explore More
- KEYSHAFT
- Fuel Transfer Pump Accessories
- Drum Pumps
- Gas Welding Hose Reels
- Plumb Bobs
- Quick Connect Cutting Torch Couplings
- FIRE-DEX Bibbed Fire Hoods
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND TM 250 Gas Springs, Metric
- TIVAR UHMW Sheet Stocks, Black
- NORTON ABRASIVES Single Grit Benchstone
- SPEARS VALVES CPVC Lug Insert Butterfly Valves, Lever Handle, SS Lug, Buna
- EATON X20 220 Series Open Circuit Piston Pumps
- REGAL Spiral Point Taps, Bottom, HSS, Bright
- ZURN Z6915-XL AquaSense Battery-Powered Faucets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
WESTWARD 54RZ15 Combination Wrench, Alloy Steel, Satin, 25 mm Head Size, 13 1/8 Inch Length, Offset
€24.97 /unit





