VESTIL TT-18-CPED Turntable, 18 Inch Dia., 20 Inch to 30 Inch Height, 2 Tier | AG8BEY
Item: AG8BEYModel: TT-18-CPED
Product Specifications:
Item Manual Turntable
Adjustable Height Yes
Assembled Depth 21 3/8"
Assembled Height 20 7/8"
Assembled Width 21 3/8"
Assembly Assembled
Batteries Included No
Color Black
Color Family Black
Features Manually Rotated Turntable Allows Easy Ergonomic Positioning
Frame Material Steel
Height 30"
Height Adjustment Gas Cylinder
Length 23.937"
Material Steel
Max. Height 30 22/25"
Measuring Units EACH
Min. Height 20 22/25"
Min. Height 20.88"
Plate Height 5/16"
Plate Height 0.312"
Plate Material Steel
Power Source Pneumatic
Turntable Diameter 18"
Width 23.937"