VESTIL TT-18-CDPED Turntable, 18 Inch Dia., 24 Inch to 34 Inch Height, 2 Tier | AG8BEX
Item: AG8BEXModel: TT-18-CDPED
Product Specifications:
Item Manual Turntable
Adjustable Height Yes
Assembled Depth 21 5/16"
Assembled Height 23 1/4"
Assembled Width 21 5/16"
Assembly Assembled
Batteries Included No
Color Family Black, Blue
Features Manually Rotated Turntable Allows Easy Ergonomic Positioning
Frame Material Steel
Height 34"
Height Adjustment Gas Cylinder
Length 23.937"
Material Steel
Max. Height 33 1/4"
Measuring Units EACH
Min. Height 24"
Min. Height 23.25"
Plate Height 5/16"
Plate Height 0.312"
Plate Material Steel
Power Source Pneumatic
Turntable Diameter 18"
Width 23.937"