VESTIL TT-18-DPED Turntable, 18 Inch Dia., 25 Inch to 36 Inch Height, 2 Tier | AG8BEZ
Item: AG8BEZModel: TT-18-DPED
Product Specifications:
Item Manual Turntable
Adjustable Height Yes
Assembled Depth 18"
Assembled Height 23 15/16"
Assembled Width 18"
Assembly Assembled
Batteries Included No
Color Family Blue, Black
Features Manually Rotated Turntable Allows Easy Ergonomic Positioning
Frame Material Steel
Height 23.812"
Height Adjustment Turn Knob
Length 18"
Material Steel
Max. Height 34.94"
Measuring Units EACH
Min. Height 25"
Min. Height 23.94"
Plate Height 5/16"
Plate Height 0.312"
Plate Material Steel
Power Source Manual
Turntable Diameter 18"
Width 18"