SPEARS VALVES 3028B-100X18 Bolted Compression Coupling, Sbr x 100 Pip, 10 Size, PVC, Zinc Hardware
Item: BU6DTTModel: 3028B-100X18
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Compression Coupling
Construction 18" With Zinc Bolts
Joint Bolted Compression Coupling
O-ring Bolted Compression Coupling - PIP 12" & 18" Lengths With SBR Gasket
Product Datasheet spears-valves-3028b-100x18.pdf
Size 10
Type PVC 80, 100 & 125 psi PIP Fabricated Fittings