SPEARS VALVES 3028B-060X12 Bolted Compression Coupling, Sbr x 100 Pip, 6 Size, PVC, Zinc Hardware
Item: BU6DRUModel: 3028B-060X12
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Compression Coupling
Color Gray
Construction 12" With Zinc Bolts
Joint Bolted Compression Coupling
O-ring Bolted Compression Coupling - PIP 12" & 18" Lengths With SBR Gasket
Product Datasheet spears-valves-3028b-060x12.pdf
Size 6
Type PVC 80, 100 & 125 psi PIP Fabricated Fittings