SOLBERG CSL-848-100HC Vacuum Filter, 1 In, 40 SCFM, Paper Media
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Inlet Vacuum Filter |
| Dim A | 171.45 mm |
| Dim B | 104.65 mm |
| Dim C | 186.18 mm |
| Dim D | 114.3 mm |
| Dim E | 133.35 mm |
| Flow Rate | 68 CMH |
| Item | 500703 |
| Product Datasheet | solberg-csl-235p-300.pdf |
| Replacement Element | 848 |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Torque Arms
- Negative Air Machine Accessories
- Pipe Insulation
- Rotary Vane Compressor/Vacuum Pump
- Window Washing Equipment Accessories
- ANSELL 28-359 Activarmr Nitrile Coating Cut Resistant Gloves
- CONDOR Standard Cream Work Gloves
- SALISBURY Class 00 Electrical Gloves Kit, 11 Inch, Red
- DAYTON Chain Slings, Grade 80
- ACROVYN Amber Cherry End Cap, Acrovyn
- LABCONCO Paramount Ductless Enclosures
- RITTAL Human Machine Interface Enclosures
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SOLBERG CSL-848-100HC Vacuum Filter, 1 In, 40 SCFM, Paper Media
