SOLBERG CSL-842-100HC Vacuum Filter, 1 In, 35 SCFM, Paper Media
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Inlet Vacuum Filter |
| Dim A | 111 mm |
| Dim C | 149.1 mm |
| Dim D | 66.55 mm |
| Flow Rate | 60 CMH |
| Item | 500703 |
| Product Datasheet | solberg-csl-235p-300.pdf |
| Replacement Element | 842 |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Air Circulators
- PAPR Accessories
- Air Hose Accessories
- Insulator Washers
- Residential Wall and Ceiling Exhaust Fans
- CONDOR Cut Resistant Gloves, Polyurethane Coating, HPPE Lining
- BOLLE SAFETY Prism Safety Glasses
- JOHN GUEST Pipe Inserts
- MUELLER INDUSTRIES 109MHT Silent Check Valves
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Culture Tube Caps, for 16 mm Glass Culture Tubes
- CARLING TECHNOLOGIES On/Off Lighted Rocker Switch
- SPEARS VALVES CPVC Y Check Valves, True Union Socket Ends, FKM
- MORSE CUTTING TOOLS 385 Series Jobber Length Drills
- SLOAN Crown 186 Exposed Sensor Urinal Flushometers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SOLBERG CSL-842-100HC Vacuum Filter, 1 In, 35 SCFM, Paper Media
