SOLBERG CSL-842-075HC Vacuum Filter, 3/4 In, 25 SCFM, Paper Media
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Inlet Vacuum Filter |
| Dim A | 111 mm |
| Dim B | 76.2 mm |
| Dim C | 149.1 mm |
| Dim D | 63.5 mm |
| Dim E | 82.55 mm |
| Flow Rate | 43 CMH |
| Item | 500703 |
| Product Datasheet | solberg-csl-235p-300.pdf |
| Replacement Element | 842 |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Wire Rope Swage Stud Fittings
- Wireless Alarms
- Squeegee Replacement Blades and Refills
- Rope Barriers
- Pipe Couplings
- ANSELL 97-011 Activarmr Cold Weather Work Gloves
- CONDOR Leather Palm Knit Glove, Cowhide, ANSI Cut Level A3
- RUD CHAIN Automatic Center Point Turnado Hoist Rings, Metric Thread With Maximum Length
- CHICAGO PNEUMATIC CP74 Series Die Grinders
- ANVIL AS624 Series Closed Angle Connectors, 2-Hole
- JET TOOLS Large Spindle Bore Lathe 3p
- APPLETON ELECTRIC Conduit Outlet Body, Aluminium
- PASS AND SEYMOUR Radiant Series Face Covers
- WEG ESWA Pump Controller Series-Combination Type-A Across The Line Starters
- MERIT BRASS KV210FP Ball Valves With Handle
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SOLBERG CSL-842-075HC Vacuum Filter, 3/4 In, 25 SCFM, Paper Media
