SMC VALVES TUZ0805B-20 Tubing, 8 mm Size, Type Tuz | AN2DFT
SMC VALVES TUZ0805B-20 Tubing, 8 mm Size, Type Tuz
Item: AN2DFTModel: TUZ0805B-20
Item Tubing
Coil Winding Length (m) 100m
Max Operating Temperature 104°F
Max. Operating Pressure (mpa) 20 MPa
Operating Pressure At Room Temp 116 psi
Outer Dia. D (dia) 8
Tube Inside Dia. 0.197"
Tube Outside Dia. 8 mm