Item: CR9NJAModel: CC16-030.000Cross Ref: 2CRA3
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Shaft
Dia. Tolerance 0.999" to 1"
Diameter Tolerance -0.001" to 0"
Diameter Tolerance Maximum 0"
Length 30"
Minimum Surface Hardness 70 HRC
Nominal Dia. 1"
Series CC Series
Shaft Dia. 1"