Item: CR9NHDModel: CC24-012.000Cross Ref: 2CRB3
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Shaft
Dia. Tolerance 1.499" to 1.5"
Diameter Tolerance -0.001" to 0"
Diameter Tolerance Maximum 0"
Diameter Tolerance Minimum -0.001"
End Type Plain Ends
Finish Ceramic Coat
For Use With Lined Bearings, Pillow Blocks
Length 12"