Item: CR9NJLModel: CC08-012.000Cross Ref: 2CPY8
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Shaft
Dia. Tolerance 0.499" to 0.5"
Diameter Tolerance -0.001" to 0"
Diameter Tolerance Maximum 0"
Diameter Tolerance Minimum -0.001"
End Type Plain Ends
Finish Ceramic Coat
For Use With Lined Bearings, Pillow Blocks
Length 12"