MERSEN FERRAZ A2D250/600R Time Delay Fuse, 250V, 250A, Class RK1 | CH4UBY
MERSEN FERRAZ A2D250/600R Time Delay Fuse, 250V, 250A, Class RK1
Item: CH4UBYModel: A2D250/600R
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 250V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 250A
Connection/terminal Type Blade
Diameter 79.4 mm
Indication System Type Smartspot
Length 263.7 mm