MERSEN FERRAZ A2D175/400R Time Delay Fuse, 250V, 175A, Class RK1 | CH4UBV
MERSEN FERRAZ A2D175/400R Time Delay Fuse, 250V, 175A, Class RK1
Item: CH4UBVModel: A2D175/400R
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Time Delay Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 250V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 175A
Body Material Polytube
Body/insulating Material Polytube
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Blade
Diameter 52.3 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Fuse Class Class RK1
Indication System Yes
Indication System Type Smartspot
Length 219.2 mm