MERSEN FERRAZ A055B1DAR0-200E Fuse, Medium Voltage, 5500V, 200A, E Rated, Bolt On Mount Striker | CH4TEP
MERSEN FERRAZ A055B1DAR0-200E Fuse, Medium Voltage, 5500V, 200A, E Rated, Bolt On Mount Striker
Item: CH4TEPModel: A055B1DAR0-200E
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 63 kA
Ac Voltage 5500V AC
Ac/dc AC
Amps 200A
Connection/terminal Type Bolted
Diameter 76.2 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 489 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 5500V