MALIN CO. 10-0286-005S Baling Wire, 0.029 Inch Diameter, 2292 ft. Length, Galvanized Annealed Wire
2292 ft.
Get it by Tuesday, May 26
5.00% off
Product Specifications:
| Item | Baling Wire |
| Astm Number | A641 |
| Baling Wire Type | Spool |
| Color | Silver |
| Diameter | 0.0286" , 0.029" |
| Finish | Bare Wire |
| Gauge | 22 ga. |
| Length | 2292 ft. |
| Material | Galvanized Annealed Wire |
| Package Type | Spool |
| Product Type | Baling Wire |
| Wire Dia. | 0.029" |