MALIN CO. 10-0475-014S Baling Wire, 0.048 Inch Diameter, 41.55 ft. Length, Galvanized Annealed Wire
41.55 ft.
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Product Specifications:
| Item | Baling Wire |
| Astm Number | A641 |
| Baling Wire Type | Spool |
| Color | Silver |
| Diameter | 0.0475" , 0.048" |
| Finish | Bare Wire |
| Gauge | 18 ga. |
| Length | 41.55 ft. , 42 ft. |
| Material | Galvanized Annealed Wire |
| Package Type | Spool |
| Product Type | Baling Wire |
| Wire Dia. | 0.048" |