KABELSCHLEPP S1250-14.00-RS1-340-3v1 Varitrak(r) Open Steel Twist 403.6mm 1 Feet | AB9AZA 2ATP9
KABELSCHLEPP S1250-14.00-RS1-340-3v1 Varitrak(r) Open Steel Twist 403.6mm 1 Feet
Item: AB9AZAModel: S1250-14.00-RS1-340-3v1Cross Ref: 2ATP9
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 15.9"
Bend Radius 13.39"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Steel
Cavity Height 2.83"
Cavity Width 14"
Crossbar Style Hinged Snap On
For Carrier Outside Height 3.7"
For Carrier Outside Width 15.89"
Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar
Height 3.7"
Includes No Bracket Included
Length 12"
Link To Link Pitch 4.9"
Loop Height 30.47"
Loop Length 61.73"
Max. Cable Dia. 2 1/5"
Maximum Cable Diameter 2.24"
Mounting Brackets Included No
Number Of Channels 4
Number Of Links 3
Outside Height 3.7"
Outside Width 15.9"