KABELSCHLEPP S0950-10.00-RS1-200-2v5 Varitrak(r) Open Steel Twist 11.69mm.5 Feet | AB9AZL 2ATT1
KABELSCHLEPP S0950-10.00-RS1-200-2v5 Varitrak(r) Open Steel Twist 11.69mm.5 Feet
Item: AB9AZLModel: S0950-10.00-RS1-200-2v5Cross Ref: 2ATT1
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 10 4/5"
Bend Radius 7.87"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Steel
Cavity Height 1.81"
Cavity Width 10"
Color Silver
Crossbar Material Aluminum
Crossbar Opening Design Opens Inside And Outside
Crossbar Style Threaded Joint
For Carrier Outside Height 2.68"
For Carrier Outside Width 11.69"
Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar
Height 2.7"
Includes No Bracket Included
Length 60"
Link To Link Pitch 3.7"
Loop Height 19.76"
Loop Length 39.69"
Max. Cable Dia. 1 2/5"
Maximum Cable Diameter 1.42"
Mounting Brackets Included No
Number Of Channels 3
Number Of Links 16
Outside Height 2.7"