KABELSCHLEPP S0950-10.00-RS1-200-2v1 Varitrak(r) Open Steel Twist 11.69mm 1 Feet | AB9ATC 2ARX2
KABELSCHLEPP S0950-10.00-RS1-200-2v1 Varitrak(r) Open Steel Twist 11.69mm 1 Feet
Item: AB9ATCModel: S0950-10.00-RS1-200-2v1Cross Ref: 2ARX2
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Accessory Width 10 4/5"
Bend Radius 7.87"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Steel
Cavity Height 1.81"
Cavity Width 10"
Color Silver
Crossbar Material Aluminum
Crossbar Opening Design Opens Inside And Outside
Crossbar Style Threaded Joint
For Carrier Outside Height 2.68"
For Carrier Outside Width 11.69"
Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar
Height 2.7"
Includes No Bracket Included
Length 12"
Link To Link Pitch 3.7"
Loop Height 19.76"
Loop Length 39.69"
Max. Cable Dia. 1 2/5"
Maximum Cable Diameter 1.42"
Mounting Brackets Included No
Number Of Channels 3
Number Of Links 3
Outside Height 2.7"