HALLOWELL A7520-18HG Add On Shelving 87 Inch Height 36 Inch Width 18 Inch Depth | AA9AKV 1BLZ5
HALLOWELL A7520-18HG Add On Shelving 87 Inch Height 36 Inch Width 18 Inch Depth
Item: AA9AKVModel: A7520-18HGCross Ref: 1BLZ5
In Stock
Shelving Configuration
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1.5"
Assembled Unassembled
Color Gray
Depth 18"
Height 87"
Includes (2) Angle Back Posts, Back Panel Assembly, Beaded Front Post, Side Panel Assembly
Load Capacity Per Shelf 1200 lbs.
Material Steel
Number Of Shelves 5
Overall Depth 18"
Overall Height 84"
Overall Width 36"