HALLOWELL 7720-24HG Starter Shelving 87inh 48inw 24ind | AA9AKL 1BLY6
HALLOWELL 7720-24HG Starter Shelving 87inh 48inw 24ind
Item: AA9AKLModel: 7720-24HGCross Ref: 1BLY6
In Stock
Shelving Configuration
Get it by Monday, May 25
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1.5"
Color Gray
Depth 24"
Height 87"
Load Capacity Per Shelf 900 lbs.
Material Steel
No. Of Shelves 5
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 5
Overall Depth 24"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 48" x 24"
Overall Width 48"
Post Construction Angle, Bead
Post Gauge 14 ga.
Shelf Capacity 900 lbs.
Type Starter
Whole Unit Load Capacity 4500 lbs.
Width 48"