HALLOWELL 5710-18HG Starter Shelving 87inh 48inw 18ind | AA9ACC 1BLA8
HALLOWELL 5710-18HG Starter Shelving 87inh 48inw 18ind
Item: AA9ACCModel: 5710-18HGCross Ref: 1BLA8
In Stock
Shelving Configuration
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1 1/2"
Assembled/unassembled Unassembled
Color Gray
Depth 18"
Finish Powder Coat
Frame Material Steel
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Height 87"
Material Steel
No. Of Shelves 5
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 5
Overall Hxwxd 84" x 48" x 18"
Post Construction Angle, Bead
Shelf Adjustments 1 1/2"
Shelf Capacity 450 lbs.
Shelf Configuration Starter
Shelf Style Solid
Shelving Material Steel
Type Starter
Width 48"