HALLOWELL 4510-18HG Starter Shelving 87inh 36inw 18ind | AA9AAD 1BFL9
HALLOWELL 4510-18HG Starter Shelving 87inh 36inw 18ind
Item: AA9AADModel: 4510-18HGCross Ref: 1BFL9
In Stock
Shelving Configuration
Get it by Monday, May 25
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1 1/2"
Assembled Unassembled
Assembled/unassembled Unassembled
Color Gray
Depth 18"
Duty Rating Medium Duty
Finish Powder Coat
Frame Material Steel
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Height 87"
Load Capacity Per Shelf 500 lbs.
Material Steel
No. Of Shelves 5
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 5
Overall Depth 18"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 36" x 18"
Overall Width 36"