HALLOWELL 4510-12HG Starter Shelving 87inh 36inw 12ind | AA9AAC 1BFL8
HALLOWELL 4510-12HG Starter Shelving 87inh 36inw 12ind
Item: AA9AACModel: 4510-12HGCross Ref: 1BFL8
In Stock
Shelving Configuration
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1.5"
Assembled Unassembled
Assembled/unassembled Unassembled
Color Gray
Depth 12"
Duty Rating Medium Duty
Finish Powder Coat
Frame Material Steel
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Height 87"
Load Capacity Per Shelf 500 lbs.
Material Steel
No. Of Shelves 5
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 5
Overall Depth 12"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 36" x 12"
Overall Width 36"