GATES AT10-960-25 Square Tooth Timing Belt
Product Specifications:
| Item | Belt |
| Color | Blue |
| Cord Material | Steel |
| End Type | Endless |
| Material | Polyurethane |
| Sided | Single Sided |
| Tooth Profile | Trapezoidal |
Product Variants
| Model | Material | Pitch | Number Of Teeth | Price | |
|---|---|---|---|---|---|
| AT10-1500-32 | Polyurethane | 10 mm | - | €204.87 | RFQ
| AT10-1800-25 | Polyurethane | 10 mm | - | €189.71 | RFQ
| AT10-730-25 | Polyurethane | 10 mm | - | €93.26 | RFQ
| AT10-500-16 | Polyurethane | 10 mm | - | €47.55 | RFQ
Explore Products
- CHRISLYNN 86196 Precision Plug Tap, Giant, Metric, 1 11/32 Inch Drill, HSS
- ARLINGTON INDUSTRIES FLBC8530LA Floor Box Frame Kit, 6.094 x 13.546 Inch Size, Plastic
- RULAND MANUFACTURING MSP-10-F 10mm Two-Piece Shaft Collar, Black Oxide Steel, Clamp Style, 24mm OD, 9mm Wd.