GATES 11/8V3150 Banded V-Belt, 11 Strand, 315 Inch Length, 0.968 Inch Thickness
315"
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | V-Belt |
| No. Of Strands | 11 |
| Outside Length | 7906 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 59.63 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Explore Products
- BURNDY SN14 Copper Butt Splice, 16 to 14 AWG, 1.25 Inch Splice Length, 600V