FATH INC 093GF25AN06 Pivot Joint, 2 1/4 Inch x 63/64 Inch Size, 17/64 Inch Mounting Hole
Item: CP4XWBModel: 093GF25AN06Cross Ref: 55MT56
Finish Lacquer
For Extrusion Profile Type 10 Series
For Slot Width 6.5 mm
Length 2 1/4"
Locking Pivot Yes
Material Zinc Die Cast
Maximum Range Of Motion 190°
Mfr. Series 10 Series
Minimum Range Of Motion
Mounting Hole Dia. 0.266"
Mounting Hole Diameter 6.6 mm
Overall Length 25 mm
Overall Width 25 mm
System Of Measurement Metric
Width 0.984"