FATH INC 093GF38AN08 Pivot Joint, 3 1/8 Inch x 1 15/32 Inch Size
Item: CP4XWDModel: 093GF38AN08Cross Ref: 55MT57
Finish Lacquer
For Extrusion Profile Type 15 Series
For Slot Width 8 mm
Length 3 1/8"
Locking Pivot Yes
Material Zinc Die Cast
Maximum Range Of Motion 190°
Mfr. Series 15 Series
Minimum Range Of Motion
Mounting Hole Dia. 0.344"
Mounting Hole Diameter 8.5 mm
Overall Length 38 mm
Overall Width 38 mm
System Of Measurement Metric
Width 1.469"