FATH INC 093GAF45AN Pivot Joint, 82.6 mm x 44.9 mm, L Arm, Lacquer, 12.5 mm Mounting Hole | CR3AMK 55MT59
FATH INC 093GAF45AN Pivot Joint, 82.6 mm x 44.9 mm, L Arm, Lacquer, 12.5 mm Mounting Hole
Item: CR3AMKModel: 093GAF45ANCross Ref: 55MT59
Finish Lacquer
For Extrusion Profile Type 45 Series
For Slot Width 10 mm
Length 82.6 mm
Locking Pivot Yes
Material Aluminum
Maximum Range Of Motion 190°
Mfr. Series 45 Series
Minimum Range Of Motion
Mounting Hole Dia. 12.5 mm
Overall Length 45 mm
Overall Width 45 mm
Standards Cfm Certified, Pop Certified, Reach Certified, Rohs Certified
System Of Measurement Metric
Width 44.9 mm