FATH INC 093GAF20AN Pivot Joint, 50.1 mm x 20.3 mm, L Arm, Lacquer, 6.2 mm Mounting Hole | CP4XWF 55MT58
FATH INC 093GAF20AN Pivot Joint, 50.1 mm x 20.3 mm, L Arm, Lacquer, 6.2 mm Mounting Hole
Item: CP4XWFModel: 093GAF20ANCross Ref: 55MT58
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Pivot Joint
Arm Style L
Color Silver
Finish Lacquer
For Extrusion Profile Type 20 Series
For Slot Width 5 mm
Length 50.1 mm
Locking Pivot Yes
Material Aluminum
Maximum Range Of Motion 182°
Mfr. Series 20 Series
Minimum Range Of Motion
Mounting Hole Dia. 6.2 mm
Overall Length 20 mm
Overall Width 20 mm
Standards Cfm Certified, Pop Certified, Reach Certified, Rohs Certified
System Of Measurement Metric
Width 20.3 mm