FABORY M55580.100.0100 Dowel Pin, 10mm Nominal Dia., A4 Grade, 10.0mm Pin Dia., 5PK | CG8JMQ 41KU82
FABORY M55580.100.0100 Dowel Pin, Std Dowel, 100 mm Lg., 10 mm Pin Dia., Gr. A4, SS, Plain
Item: CG8JMQModel: M55580.100.0100Cross Ref: 41KU82
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Dowel Pin
Display Qty 5
Finish Plain
Grade Grade A4
Length 100 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class Grade A4
Pin Dia. 10 mm
Pin Type Press Fit
Shank Length 100 mm