FABORY M51580.100.0050 Dowel Pin, 10mm Nominal Dia., A1 Grade, 10.0mm Pin Dia., 5PK | CG8HZV 41KR59
FABORY M51580.100.0050 Dowel Pin, Std Dowel, 50 mm Lg., 10 mm Pin Dia., Gr. A1, SS, Plain
Item: CG8HZVModel: M51580.100.0050Cross Ref: 41KR59
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 7
Display Qty 5
Finish Plain
Grade Grade A1
Length 50 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class Grade A1
Pin Dia. 10 mm
Pin Type Press Fit
Shank Length 50 mm