FABORY M51580.100.0028 Dowel Pin, 10mm Nominal Dia., A1 Grade, 10.0mm Pin Dia., 5PK | CG8HZN 41KR53
FABORY M51580.100.0028 Dowel Pin, Std Dowel, 28 mm Lg., 10 mm Pin Dia., Gr. A1, SS, Plain
Item: CG8HZNModel: M51580.100.0028Cross Ref: 41KR53
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 7
Display Qty 5
Finish Plain
Grade Grade A1
Length 28 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class Grade A1
Pin Dia. 10 mm
Pin Type Press Fit
Shank Length 28 mm