FABORY M55580.100.0045 Dowel Pin, 10mm Nominal Dia., A4 Grade, 10.0mm Pin Dia., 5PK | CG8JMH 41KU75
FABORY M55580.100.0045 Dowel Pin, Std Dowel, 45 mm Lg., 10 mm Pin Dia., Gr. A4, SS, Plain
Item: CG8JMHModel: M55580.100.0045Cross Ref: 41KU75
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Dowel Pin
Display Qty 5
Finish Plain
Grade Grade A4
Length 45 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class Grade A4
Pin Dia. 10 mm
Pin Type Press Fit
Shank Length 45 mm