FABORY M39760.014.0003 Round Head Grooved Pin, Ust 36-2 Grade, 1.4mm Pin Dia., 50PK | CG8GNF 41KL55
FABORY M39760.014.0003 Grooved Pin, Steel, Plain, 3 mm Lg., 1.4 mm Pin Dia., Gr. UST 36-2
Item: CG8GNFModel: M39760.014.0003Cross Ref: 41KL55
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Grooved Pin
Finish Plain
Grade Grade UST 36-2
Length 3 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 1.4 mm
Pin Type Round Head
Product Type Grooved Pin
Shank Length 3 mm