FABORY M39720.040.0016 Half Length Grooved Taper Pin, 4mm Pin Dia., 50PK | CG8GDC 41KJ43
FABORY M39720.040.0016 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 16 mm Lg., 4 mm Pin Dia., Taper
Item: CG8GDCModel: M39720.040.0016Cross Ref: 41KJ43
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Large End Diameter 4.3 mm
Length 16 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 4 mm
Pin Type Type B
Product Type Grooved Pin
Shank Length 16 mm
Small End Diameter 4 mm