FABORY M39720.050.0020 Half Length Grooved Taper Pin, 5mm Pin Dia., 25PK | CG8GDM 41KJ52
FABORY M39720.050.0020 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 20 mm Lg., 5 mm Pin Dia., Taper
Item: CG8GDMModel: M39720.050.0020Cross Ref: 41KJ52
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Large End Diameter 5.37 mm
Length 20 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 5 mm
Pin Type Type B
Product Type Grooved Pin
Shank Length 20 mm
Small End Diameter 5 mm