FABORY M39080.080.0070 Dowel Pin, 8mm Nominal Dia., 8.0mm Pin Dia., 25PK | CG8FGC 53GH68
FABORY M39080.080.0070 Dowel Pin, Std Dowel, 70 mm Lg., 8 mm Pin Dia., Rockwell C58-C62, Steel, Plain
Item: CG8FGCModel: M39080.080.0070Cross Ref: 53GH68
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Hardness Rockwell C58-C62
Length 70 mm
Length Tolerance -0.37 mm to +0.37 mm
Material Steel
Pin Dia. 8 mm