EATON TMR5C22120 Tmr5 Time Delay Relays, Octal Style Terminals, 11 Pins, Single Shot | BH7RWR
EATON TMR5C22120 Timing Relay, 6 Second-10 Minute Setting, 120 VAC/VDC, 11 Pin, DPDT Contact
Item: BH7RWRModel: TMR5C22120
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Contact Configuration DPDT
Dielectric Strength 2000V
Height 2 2/5"
Input Voltage 120V AC/DC
Prod Load Amps 10A
Terminals Octal
Time Delay 6 sec. to 10 min.
Type Timing Relay
Width 1.7"