EATON TMR5C08120 Tmr5 Time Delay Relays, Octal Style Terminals, 11 Pins, Single Shot | BH7RWM
EATON TMR5C08120 Tmr5 Time Delay Relays, Octal Style Terminals, 11 Pins, Single Shot
Item: BH7RWMModel: TMR5C08120
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Contact Configuration DPDT
Dielectric Strength 2000V
Height 2 2/5"
Input Voltage 120V AC/DC
Prod Load Amps 10A
Terminals Octal
Time Delay 0.6 sec. to 60 sec.
Type Timing Relay
Width 1.7"