EATON MBED3042B225BF Meter Breaker Euserc Type Br, 7 In Deep Design, Bw2225 Main Breaker, 225A, 120/240V | BH4WFD
EATON MBED3042B225BF Meter Breaker, 42-Circuit, 30-Space, 120/240VAC, 225 1 Phase
Item: BH4WFDModel: MBED3042B225BF
In Stock
Get it by Friday, May 22
Feed Type Bottom
Ground #6 AWG to 2/0 AWG
Height 42 1/2"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 7"
Main Circuit Breaker BW2225
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Number Of Circuits 42
Number Of Jaws 4
Number Of Sockets 1
Phase 1
Size 7"
Type All In Ones
Used With Type BR Breakers
Voltage 120/240V
Width 14.19"